RSS
RSS

3 Przydatne Wtyczki Administracyjne o których (zapewne) Nie Wiesz


Kategorie: Administracja, WordPress, Wszystkie

2

Poznaj trzy przydatne wtyczki dla administratorów WordPressa: do automatycznego tworzenia kopii zapasowych bazy danych, łatwego przenoszenia i wątkowania komentarzy oraz obserwowania statystyk w panelu sterowania bloga.

1. Automatyczne backupowanie WordPressa

Przy pomocy wtyczki WordPress Database Backup możemy zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych bazy danych bloga. Tak utworzone i spakowane archiwum jest wysyłane na nasz serwer lub na adres e-mail.

Szczególnie polecam tę drugą możliwość, ponieważ kopia będzie fizycznie na innym komputerze. W tym przypadku warto stworzyć filtr mailowy, który automatycznie oznaczy e-mail jako przeczytany i przypisze go do odpowiedniej kategorii.

2. Przenoszenie i hierarchia komentarzy w WordPressie

Plugin Move WordPress Comments jest szczególnie przyjemny, ponieważ nie ma żadnych ustawień. Po jego instalacji przy komentarzach na blogu oraz w panelu administracyjnym pojawią się przyciski służące do przenoszenia komentarzy między wpisami oraz podpinania ich jako odpowiedzi na inne komentarze.

Ta druga opcja jest wyjątkowo przydatna do naprawiania hierarchii komentarzy i trzymania razem wątków rozpoczętych w wielopoziomowych komentarzach.

3. Statystyki Google Analytics w kokpicie WordPressa

Ostatnia wtyczka robi to, co wiele innych - pozwala na automatyczne dodanie kodu Google Analytics do wszystkich podstron bloga. Przewaga Google Analyticator nad konkurencją objawia się przez widget statystyk (także w formie wykresu), który trafia do kokpitu.

Zaraz po zalogowaniu do panelu administracyjnego zobaczysz więc statystyki - pomyśl, ile czasu zaoszczędzisz w stosunku do codziennego otwierania strony Google Analytics!

Komentarze

Google Analyticator rzeczywiście jest bardzo przydatny i sporo czasu można zaoszczędzić :) Czekam na kolejne ciekawe wtyczki do WP :)

Witam, pierwsza wtyczka jest niezbędna, a mało kto z niej korzysta.

Później, kiedy tracimy całą zawartość to narzekamy, że jednak można było ją zainstalować.
Trwa to minutę, a spokój na zawsze :)

Ostatnimi czasy napisałem i nagrałem krótkie wideo na temat bloga eksperckiego i wtyczek niezbędnych, aby nasz blog był profesjonalny i bezpieczny.

Wideo można zobaczyć tutaj:
http://kamiltracz.pl/wtyczki-do-bloga-eksperckiego-ktore-musisz-miec/

Pozdrawiam Kamil Tracz

Komentuj

Subscribe without commenting