RSS
RSS

6 Kluczowych Wtyczek SEO do WordPressa


Kategorie: Pozycjonowanie, WordPress, Wszystkie

3

Oglądalność Twojego bloga w znacznym stopniu zależy od wtyczek (pluginów), które odwalają za Ciebie czarną robotę, poprawiając ranking w wyszukiwarkach.

Poznaj 6 kluczowych pluginów pomagających w pozycjonowaniu blogów na WordPressie.

1. All in One SEO Pack

Ta podstawowa wtyczka automatycznie doda do każdego Twojego wpisu i strony znaczniki meta ze słowami kluczowymi (keywords) i opisem (description).

All in One SEO Pack pozwala także na ręczne wprowadzanie powyższych danych oraz ustawianie całego tagu title wpisu lub strony. Podaje przy tym liczbę wpisanych znaków, więc łatwo ograniczysz tytuł do zalecanych 60 znaków, zaś opis do 150.

Wtyczka ta umożliwia również blokowanie indeksowania stron kategorii, tagów, autorów itp... Dzięki temu Google nie zaliczy pojawiających się tam wpisów jako kopii treści (tzw. duplicate content).

2. Google XML Sitemaps

Plugin ten automatycznie tworzy mapę strony w formacie XML oraz spakowaną - xml.gz.

Mapy te należy zgłosić przez Google Webmaster Tools, a wyszukiwarka szybko zaindeksuje nowe artykuły. Mamy też gwarancję, że nie pominie żadnej strony.

3. SEO Friendly Images

Nie lubisz bawić się w wymyślanie tekstów do atrybutów alt i title obrazków? Witaj w klubie!

Na szczęście dla nas, leniwców, powstał SEO Friendly Images, który przeanalizuje wszystkie dotychczasowe wpisy i uzupełni je o brakujące opisy zgodnie z wzorcem (domyślny sprawdza się wyśmienicie).

Dzięki tej wtyczce nasze grafiki pojawią się w wyszukiwarce obrazów Google Images, co może znacząco wpłynąć na odwiedzalność. Jeden z komentujących tę wtyczkę podał, że liczba wizyt na jego stronie po instalacji SEO Friendly Images wzrosła czterokrotnie!

4. SEO Smart Links

Nie lubisz również tracić czasu na dodawanie atrybutu rel="nofollow" dla linków, które w pewnym stopniu zapobiega uciekaniu renomy witryny do linkowanych stron? Zapominasz o target="_blank" nakazującym otwieranie linka w nowym oknie?

SEO Smart Links poradzi sobie z tymi problemami, modyfikując wszystkie przeszłe i przyszłe wpisy i strony!

To jednak nie wszystko - SEO Smart Links przede wszystkim potrafi przeanalizować treść i dodać do odpowiednich fraz odnośniki do innych wpisów z Twojego bloga! Nie musisz więc każdorazowo szukać pokrewnych wpisów i linkować ich wewnętrznie - ta wtyczka zrobi to za Ciebie.

5. Redirection

Jeśli przenosisz blog lub zmieniasz strukturę linków, użyj Redirection by dodać niezbędne przekierowania 301 i nie stracić pozycji w Google. Za jego pomocą możesz także monitorować wejścia na nieistniejące strony (404) i automatycznie przekierowywać je na konkretne wpisy.

6. WP No Category Base

Ostatni plugin usuwa z adresów stron z kategoriami zbędny fragment "/kategoria/", co lekko pomaga w pozycjonowaniu i poprawia wygląd odnośnika.

Komentarze

Dodałbym do tego jeszcze jakąś wtyczke proponującą podobne posty np. YARPP (Yet Another Related Posts Plugin) – zdecydowanie poprawia linkowanie wewnętrzne.

Próbowałeś SEO Smart Links w wersji płatnej? Trochę inna jest jej funkcjonalność niż by to wynikało z twojego opisu: http://www.tweaks.pl/seo-smart-links-konfiguracja-optymalizacja-wtyczki/

Nie probowalem, ale generalnie nie przepadam za linkowaniem pojedynczymi slowami i z automatu, do czego najlepiej nadaje sie wspomniana przez Ciebie wtyczka. Raczej robie to recznie, chociaz przy duzych stronach Twoja sugestia ma sens.

Komentuj

Subscribe without commenting