RSS
RSS

Facebook: Przyciski Lubię to i Poleć kontra Udostępnij


Kategorie: Promocja, WordPress, Wszystkie

3

Ten artykuł ma już kilka lat. Najnowsze porady o prowadzeniu stron internetowych zamieszczam na SukcesStrony.pl - koniecznie zobacz!

Na stronie WWW można umieścić kilka różnych przycisków Facebooka, po kliknięciu których czytelnik może opublikować link na tablicy swojego profilu. Przyciski te różnią się w wyglądzie i sposobie działania - jedne wymagają od czytelnika kilku kliknięć, a inne tylko jednego.

Ostatnio natknąłem się na kilka opinii na ten temat, z którymi warto się zapoznać.

Przyciski "Lubię to" i "Poleć" Facebooka

Do generacji tych przycisków służy strona Facebook Like Button, zaś w WordPressie możemy wygodnie zautomatyzować ich dodawanie do każdego wpisu lub strony przy pomocy wtyczki FB Like Button.

Tak mniej więcej wyglądają powyższe przyciski:

Jeśli zostaną kliknięte przez czytelnika, na tablicy jego profilu pojawi się wpis w stylu "Czytelnik lubi artykuł LINK" lub "Czytelnik poleca artykuł LINK". Wiadomość jest krótka i rzeczowa, jednak przemawia do jego znajomych. Jest to tekst dosyć "osobisty", dzięki czemu podnosi wiarygodność polecenia.

Przycisk "Udostępnij" Facebooka

Przycisk ten znajdziemy na stronie Facebook Share Button. W przypadku WordPressa do naszego szablonu wystarczy wkleić poniższy kod:

<a name="fb_share" type="button_count"
share_url="<?php the_permalink();?>"
href="http://www.facebook.com/sharer.php">Udost&#281;pnij</a>
<script src="http://static.ak.fbcdn.net/connect.php/js/FB.Share"
type="text/javascript"></script>

Przycisk ten wygląda mniej więcej tak:

Po jego kliknięciu pojawia się nowe okno - popup, który może niektórych irytować. Plusem jest natomiast możliwość dodania swojego tekstu, który pojawi się przy linku w tablicy profilu czytelnika. Nie będzie to także zwykły link, jak powyżej - pojawi się graficzna miniatura oraz kilka pierwszych zdań wpisu, co prezentuje się dużo atrakcyjniej.

Który przycisk wybrać?

W komentarzach przy anglojęzycznym wpisie Facebook Like Button wszyscy wypowiadają się za przyciskiem "Lubię to", ponieważ wymaga mniej klikania i jest bardziej "osobisty" (ktoś poleca artykuł znajomym, a nie umieszcza informacje o nim).

Ja zgadzam się z tym poglądem, zaś w kwestii "Lubię to" kontra "Poleć" niestety przeważa popularność pierwszego rozwiązania. Skoro zaś więcej przycisków "Lubię to", to zapewne ludzie chętniej je klikną (bo są im znane), niż "Poleć". Obecnie testuję obydwa rozwiązania. A jakie są Wasze spostrzeżenia?

Komentarze

Teoretycznie można wstawić oba. Na razie używam Lubię to, muszę tylko przeorganizować przestrzeń na stronie. A dodam niedługo Udostępnij. Zobaczymy efekty.
Pozdrawiam:)

Dzięki za buttony wstawiłem jeden z nich :)

Nie jestem mocny w w tej kwestii, wiec pytanie może wydać się śmieszne, ale jak to mówią nie ma głupich pytań… Czy da się powiązać wpis z “udostępnij” tak by pojawiał się również na fanpage, a nie tylko na profilu piszącego?

Komentuj

Subscribe without commenting