RSS
RSS

Google Webmaster Tools Perfidnie Kłamie


Kategorie: Administracja, Treść, Wszystkie

0

Okazuje się, że usunięta z poziomu Google Webmaster Tools kopia strony (cache) faktycznie jest tylko blokowana, mimo wyraźnej informacji, że dane zostały wykasowane. Gdy pozwolimy na ponowne cache'owanie danej strony, wyświetli się stara kopia.

Tłumaczy to także, dlaczego pomimo stwierdzenia "usunięcia" z indeksu (oprócz cache) podmienionych po włamie podstron, nie ma szybkich zmian w rankingach SERP całej witryny (jest dalej traktowana jako zagrożenie). Wnioskuję, że ich przeliczenie następuje dopiero po faktycznym wykasowaniu kopii treści z serwerów Google. Wiem, że rankingi nie opierają się na kopiach cache, ale skoro cache nie został opróżniony (a zostało mu to stricte nakazane w GWT), to zapewne druga operacja z tego samego panelu - usunięcie z indeksu - jest podobnie tylko dodawana do kolejki, a nie faktycznie egzekwowana, jak informuje GWT.

Nie przeszkadza mi czekanie, ale po co informować o dokonaniu usunięcia treści, jeśli faktycznie nie miało to jeszcze miejsca? A webmasterzy siedzą i myślą, czemu strona tak długo nie odzyskuje reputacji...

Komentuj

Subscribe without commenting