RSS
RSS

Jak Natychmiast Podnieść Zarobki AdSense?


Kategorie: Wszystkie

4

Dziwisz się, że klikalność (CTR) reklam Google AdSense na Twojej stronie jest niska?

W kilka minut można zlokalizować problem i usunąć go, wyraźnie podnosząc zarobki jeszcze tego samego dnia!

Dlaczego CTR AdSense jest niski?

Winni są nieudolni reklamodawcy! Wejdź na swoją stronę i przeglądnij wszystkie wyświetlane reklamy.

Z pewnością w kilku przypadkach są one niezgodne z treścią witryny, a przez to nieatrakcyjne dla czytelników.

W wyjątkowo niefortunnym przypadku reklama graficzna, nieodnosząca się do treści strony może zajmować całe miejsce i zupełnie niwelować zyski!

Przykład z autopsji: reklamodawcy AdWords wyświetlają swoją reklamę czyszczenia dywanów na stronach związanych ze słowem "czyszczenie", czego skutkiem trafia ona na mój artykuł o czyszczeniu dysku i zwalnianiu miejsca w komputerze!

Jak usunąć niewłaściwe reklamy AdSense?

W panelu AdSense wchodzimy w AdSense Setup → Competitive Add Filter (Ustawienia AdSense → Filtr Reklam Konkurencyjnych). Następnie wpisujemy adresy stron docelowych, które mają nie być u nas reklamowane. Uwaga: filtr obejmuje wszystkie witryny, na których wyświetlamy reklamy, więc należy uważać by blokując reklamę wyświetlaną na niewłaściwej stronie, nie zablokować jej wyświetlania na serwisie tematycznie zbieżnym.

Pamiętajmy, że nie należy klikać na reklamy we własnych serwisach. Jeśli więc nie widać adresu strony docelowej pod treścią reklamy, można użyć narzędzia Preview Tool. Z doświadczenia jednak wiem, że szybciej jest zaznaczyć adres pod reklamą, uważając, by jej nie kliknąć.

Jeśli wpiszemy całą domenę, zablokowane zostaną też wszystkie jej subdomeny. Zamiast www.test.com warto więc wpisać samo test.com.

Efekty będą widoczne natychmiast.

Komentarze

Efekty będą widoczne natychmiast… To prawda – pojawi się masa nowych śmieciowych reklam :D

Usuwasz do skutku, czasem i 5 odswiezen na kazda strone.

Hej, do tej pory myślałam, żeby nieustannie zwiększać ilość odsłon, co wcale nie jest takie proste. W życiu bym nie wpadła na to, żeby manipulować reklamami! Zmieniłam ustawienia w kategoriach kontrowersyjnych i zobaczymy, co to będzie. Dzięki!! :)

Super, powodzenia! :)

Komentuj

Subscribe without commenting