RSS
RSS

Jak Znaleźć Tematy na Strony Niszowe?


Kategorie: Pasywny dochód, Pomysły, Treść, Tworzenie stron, Wszystkie, Zarabianie

2

W 3 odcinku podcastu Smart Passive Income Glen Allsop z ViperChill.com wskazał trzy kategorie, według których on dobiera tematy na przyszłe strony niszowe.

Zanim zrobi keyword research (poszukiwanie konkretnych słów kluczowych), analizuje swoje:

  • lęki
  • pasje
  • problemy

Gdy się chwilę zastanowić, to faktycznie są to trzy kategorie rzeczy, za dostęp do których ludzie są skłonni zapłacić.

Z kolei w 18 odcinku tego samego podcastu SPI (którego w przeciwieństwie do poprzedniego nie polecam - sama nowomowa) MJ DeMarco zasygnalizował, że niszowe słowa kluczowe często można rozpoznać przez sąsiedztwo z takimi zwrotami, jak "do bani", "fantastyczne", czy "wkurzające".

Trudniejsze wydaje mi się wymyślenie, co jest dla mnie "problemem". Jeśli jednak zadać pytanie, co mnie wkurza, to odpowiedź przychodzi jakoś łatwiej.

Te trzy kategorie gwarantują ponadto, że mamy pewną wiedzę na tematy z nimi związane. Budowanie pod nie stron niszowych wydaje się więc niezłym pomysłem.

Komentarze

Na ten temat napisano już niejedną książkę :) Tak naprawdę wystarczy by rozwiązywać czyjś problem. Ludzie bardzo często szukają odpowiedzi na pytanie: “jak?”

Noo książki o niszach to chyba nie napisano ;) A jeśli tak, to podaj namiar – chętnie się zapoznam :)
W przypadku nisz odpowiedź na pytanie “jak?” musi być obszerna i wysokiej jakości, bo za odpowiedzi proste nikt nie zapłaci.

Komentuj

Subscribe without commenting