RSS
RSS

Minimalny Działający Produkt i Biznes


Kategorie: Pasywny dochód, Promocja, Treść, Tworzenie stron, Wszystkie, Zarabianie

0

Właśnie skończyłem odsłuchiwanie 62 odcinka podcastu Foolish Adventure. Tym razem Tim Conley i Izzy Hyman rozmawiali o prowadzeniu minimalnego działającego biznesu.

Temat ten odnosi się bezpośrednio do ich złotej porady, by wypuszczać produkty jak najszybciej. Wystarczy, że będą działać - nie muszą być idealne. Dopiero później można je dopracować.

Tim przytoczył także genialne zdanie: "projekt zawsze zajmie dokładnie tyle czasu, ile możesz na niego przeznaczyć".

Oznacza to, że niezależnie, czy mamy na wykonanie zadania tydzień, czy dwa miesiące, to właśnie tyle zajmie jego wykonanie - po prostu albo się sprężymy (w pierwszym przypadku), albo będziemy pracować powoli (w drugim przypadku). Wniosek z tego taki, że możemy osiągnąć ten sam efekt, dając sobie krótszy deadline.

Świetny przykład przytoczył Izzy - jego żona napisała nowelę w 3 dni! Dokonała tego, ponieważ wynajęła na weekend pokój w lokalnym hotelu i skupiła się wyłącznie na pracy, zaś Izzy zajmował się domem.

Z doświadczenia wiem, że napisanie książki może trwać wiele miesięcy, a nawet lat. W praktyce jednak czas ten wypełniony jest innymi zadaniami, a faktycznej pracy jest rzeczywiście na kilka dni.

Co zrobić, jeśli konkurencja ma lepszy produkt?

Przewaga konkurencji może być jednocześnie jej utrapieniem, a Twoją okazją na sukces.

W szczególności, jeśli konkurencja ma lepszy produkt, który porusza każdy aspekt danego zagadnienia i wprowadza w fachową terminologię, to Twój produkt może być skierowany do osób, które chcą znać podstawy i jak najszybciej (w ciągu kilku godzin) wziąć się do pracy, a nie wertować cały kurs i poznawać zbędne szczegóły przez kilka dni, podczas których tracą zapał.

62 odcinek podcastu Foolish Adventure serdecznie polecam. Generalnie cały podcast ma ogromną wartość - koniecznie odsłuchaj go od pierwszego odcinka!

Komentuj

Subscribe without commenting