RSS
RSS

Pomysłowa i Spektakularna Kampania Reklamowa Skittles


Kategorie: Kampanie reklamowe, Pozycjonowanie, Promocja, Społeczność, Treść, Tworzenie stron, Wszystkie

8

W marcu 2009 roku Skittles.com (odpowiednik naszych M&Msów) zyskało 10 milionów fanów na Facebooku dzięki świetnie przeprowadzonej kampanii reklamowej w Internecie.

Nie słyszałem, by od tego czasu ktoś poszedł w ich ślady, a zdecydowanie nie na polskim rynku. Jest więc okazja...

Jak zyskać 10 milionów fanów na Facebooku?

O historii dowiedziałem się słuchając archiwalnego, 10 odcinka podcastu SitePoint. W tym czasie producent drażetek zdecydował się zastąpić stronę WWW, na której w sumie nic ciekawego nie było (może poza grami Flash), wiadomościami wyszukiwanymi z Twittera.

Jeśli dany użytkownik użył w swojej notce na Twitterze tagu #Skittles, to wiadomość automatycznie ukazywała się na stronie głównej Skittles.com. Wieść rozniosła się natychmiast. Mimo, że ludzie pisali zupełnie różne rzeczy (w tym podawali linki do stron pornograficznych), to zdecydowanie o Skittles mówił cały Internet. Firma oczywiście nie miała wpływu na treść notek - wszystko działało automatycznie.

Po kilku dniach zrobiono ten sam trick z Facebookiem, lecz w tym przypadku trzeba było zostać fanem strony Skittles na Facebooku, by móc napisać na ich tablicy, co wreszcie trafiało na stronę główną Skittles.com. Efekt - obecnie Skittles ma 10 milionów fanów na Facebooku!

Trzeba przyznać, że ta kampania w serwisach społecznościowych została świetnie przemyślana. Nie każda strona nadaje się jednak na taki marketing - trzeba faktycznie nie mieć nic wartościowego do powiedzenia na temat swojego produktu, by móc zastąpić całą witrynę wyszukiwarką z Twittera lub ścianą z Facebooka. Jest to jednak genialny sposób na promocję produktów, które teoretycznie trudno wypromować, bo nie za dużo można o nich powiedzieć.

Obecnie strona Skittles.com jest tęczowa. Wraz ze zjeżdżaniem w dół, ładują się kolejne kolory tęczy i treść. Zdecydowanie warto to zobaczyć. To się nazywa mieć pomysłowych webmasterów...

Komentarze

To się nazywa mieć pomysł ! Gratulacje dla tych ludzi, że nie bali się spróbować czegoś tak nowatorskiego :) Stronka też jest bardzo oryginalna.

Wow ! Aż 10 milionów ? Pomysł niby banalny a taki efekt. To się nazywa marketing :D

No proszę, tutaj widać jak na dłoni, że w reklamie czasem trzeba podjąć ryzyko i może się nam to opłacić z nawiązką. W dodatku po raz kolejny potwierdza się stara prawda, że czasem proste rozwiązania są najlepsze.

Tak, masz rację Piotrze :)

Teraz to oni mają ponad 22 mln lajków. Faktycznie powalająca liczba. Tylko w sumie to nie wiadomo jak im się to przekłada na sprzedaż. Dobrze byłoby odnieść to do czegoś odnieść.

Jesli tylko im sie zwrocila kampania, to byla warta zachodu, a to z pewnoscia uzyskali :)

Genialna strona! :D
A co do całej akcji, to bardzo ryzykowna. Ale udowodnili, że w marketingu trzeba być innowacyjnym, zaskakiwać i wyróżniać się spośród konkurencji. 10 milionów lików? NALEŻAŁO IM SIĘ! :)

A co do kampanii cukierków i pastylek – świetną kampanią promocyjną zabłysną też “Tic tac”. Tym razem był to flash mob :)
https://www.youtube.com/watch?v=Sh30EIkgE4o

Fajnie, chociaz widac, ze wykonywane przez profesjonalistow, a nie normalnych ludzi :)

Komentuj

Subscribe without commenting