RSS
RSS

Przyspieszanie Strony przez CloudFlare – Podejście Drugie


Kategorie: Administracja, Optymalizacja, Tworzenie stron, Wszystkie

1

Zachęcony pierwszym sukcesem z CloudFlare (DNSem oferującym m.in. caching), zdecydowałem się podłączyć go także pod inny mój serwis - Wydajny Komputer.

Różnica między tym testem a poprzednim jest taka, że teraz próbuję przyspieszyć stronę, która i tak była bardzo szybka (czas na pełne załadowanie wynosił ok. 2 sekundy przy zaledwie 104kB danych do pobrania).

Ładowanie Wydajnego Komputera przed wdrożeniem CloudFlare

Oto czasy ładowania pełnej strony (wraz z grafikami) przed użyciem CloudFlare (rozmiar strony: 104kB):

Po uśrednieniu tych wyników strona ładowała się w ok. 2.0s (bez Yotta: 2.0s).

Ładowanie witryny przyspieszonej przez CDN CloudFlare

Między testami dodałem jeden artykuł z grafiką, co zwiększyło rozmiar pobieranej strony o 4kB). Oto czasy ładowania pełnej strony (wraz z grafikami) po użyciu CloudFlare (rozmiar strony: 108kB):

Po uśrednieniu tych wyników strona ładowała się w ok. 1.2s (bez Yotta: 0.9s).

Omówienie wyników

Jeden test wykazał spowolnienie strony, ale jest to raczej spowodowane powolnością jednego z używanych w nim serwerów. Pozostałe testy wykazały znaczne przyspieszenie strony mimo lekkiego zwiększenia jej rozmiaru.

Uwzględniając wynik Yotta strona przyspieszyła o 40%, zaś bez uwzględnienia wyników Yotta (co jest bliższe prawdzie) strona przyspieszyła o 55%.

Warto przy tym przypomnieć, że mowa o stronie, która już była bardzo zoptymalizowana (włączony cache, nagłówki http expires, maksymalnie zoptymalizowane pliki graficzne).

Wyniki są bardzo zadowalające. Wniosek: CloudFlare należy używać.

Ostatnio wspominałem także, że to prawdopodobnie mój serwer hostingowy (w DreamHoscie) jest winowajcą sporych czasów wczytywania od czasu do czasu. Faktycznie po zgłoszeniu sprawy supportowi zauważono, że jeden z użytkowników na serwerze zapycha łącze i zaproponowano mi przeniesienie na inną maszynę. Efektem tego strony powinny jeszcze bardziej przyspieszyć, a czas ładowania będzie wynosił poniżej 1 sekundy :)

Komentarze

Cloufflare to nie tylko przyspieszenie strony ale także co również ważne, dodatkowe zabezpieczenie przed atakami DDOS.

Komentuj

Subscribe without commenting