RSS
RSS

Statystyki Przycisków “Lubię to!” Facebooka


Kategorie: Promocja, Wszystkie

2

Od czerwca Facebook ponownie udostępnia statystyki kliknięć na przyciski "Lubię to!", które zamieszczamy na swoich stronach.

Analiza obejmuje także przycisk z napisem "Poleć" (angielskie "Share") i pozwala porównać te dwie możliwości. Otrzymujemy również informację o reakcji znajomych na polecenie. Podany jest też procentowy wskaźnik dalszego polecania. To wszystko oczywiście możemy zobaczyć dla każdej z podstron. Dodatkowo widoczna jest procentowa zmiana względem przeszłości.

Dodatkowo otrzymamy proste informacje demograficzne, oparte na profilach użytkowników Facebooka. Informacje te obejmują płeć, wiek, kraj, miasto i język.

Aby zobaczyć statystyki, musimy najpierw udać się na stronę Facebook Insights, kliknąć "Podgląd dla twojej domeny", wpisać ją, wybrać do którego konta statystyki mają być przypisane, skopiować kod (niestety niezgodny z xHTML) do nagłówka strony i wcisnąć Check domain.

O statystykach dowiedziałem się dzięki artykułowi Facebook Insights: Analytics Tool for Facebook Likes & Shares. Powyższe grafiki pochodzą z tego serwisu.

Komentarze

Niestety, musiałem zrezygnować z przycisków facebboka, gdyż mam stronę w xhtmlu, zaś ostatnio chciałem wdrożyć standardy w3c (fajnie mieć ich certyfikat). Więc sorry, przyciski fb wylatują.

Facebook ma juz nowe przyciski, zgodne ze standardami – z tego, co kojarze.

Komentuj

Subscribe without commenting