RSS
RSS

Szybsze publikowanie grafik w WordPressie


Kategorie: Administracja, Optymalizacja, Treść, Tworzenie stron, WordPress, Wszystkie

1

WordPress jest rewelacyjny, ale jeśli pisze się sporo artykułów z grafikami, zaczyna się dostrzegać pewne spore niedociągnięcie - brak szybkiego załączania zdjeć.

Niby jest drag-and-drop, ale jednak zdjęcie trzeba najpierw skopiować na dysk i zmienić jego nazwę (na zawierającą słowa kluczowe).

Wyobraź sobie, że robisz poradnik krok po kroku i do każdego kroku zamieszczasz zdjęcie. Zapisywanie tego na dysk, zmiana nazwy pliku, załączanie do WP - to mnóstwo czasochłonnej pracy.

Trafiłem dzisiaj przypadkiem na plugin, który rozwiązuje te problemy.

Skopiuj i wklej grafiki bezpośrednio do WP!

Dodatek nazywa się Image Elevator for WordPress. Są dwie wersje. Darmowa do pobrania z repozytorium WP i płatna ($18) z opcją przeciągania plików z dysku i zmiany nazwy plików ze schowka. Nawet na polskie warunki nie jest to kwota ogromna. Przy stronie przynoszącej przynajmniej kilkaset zł zysku miesięcznie, warto zainwestować.

Poniżej filmik, prezentujący wtyczkę, a tutaj wersja demo do samodzielnego testowania.

Możliwości wtyczki są następujące:

  • bezpośrednie wklejanie (ctrl+v) grafik ze schowka (czyli też z programów robiących screenshoty, a nawet obszarów zaznaczonych w Photoshopie) - są one konwertowane do plików i zapisywane w standardowym katalogu WP,
  • to samo dotyczy zdjęć po wybraniu prawym klawiszem myszy "kopiuj grafikę",
  • drag-and-drop zdjęć z dysku do wpisu (nie trzeba klikać "Dodaj medium"),
  • łatwa zmiana nazwy wgranego lub utworzonego na podstawie zawartości schowka pliku,
  • działa w trybie HTML i Wizualnym.

W przytoczonym przykładzie poradnika krok po kroku wystarczy więc zrobić screenshot, przejść do dodawania wpisu i kliknąć CTRL+V. Jest też przycisk zmiany nazwy stworzonego pliku. Banalne i szybkie, prawda?

Jedynym potencjalnym minusem programu, jakiego się spodziewam, jest zapisywanie wszystkiego w JPG, podczas gdy czasami PNG jest wydajniejszy. To jednak szczegół pomijalny - ważniejszy jest oszczędzony czas.

Image Elevator sprawia, że dodawanie grafik do wpisów wreszcie jest przyjemnością, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Komentarze

Faktycznie rozwiązanie fajne.

Komentuj

Subscribe without commenting