Opublikowano 18 sierpnia 2020 Kategorie: Wszystkie
0
Po:
migracji na serwer produkcyjny
lub po podłączeniu domeny do serwera, na którym wcześniej się tworzyło witrynę
Yoast SEO może wyświetlać niepoprawny (stary) adres, np. IP, jako Canonical i w Open Graph (dla m.in. Facebooka). Nowy adres witryny nie będzie automatycznie aktualizowany w Yoast SEO.
Aby rozwiązać problem, należy zainstalować wtyczkę Yoast Test Helper i kliknąć: Tools → Yoast Test → Reset reindexables i usunąć wtyczkę.
Aby wyśrodkować menu podrzędne (submenu) pod elementem nadrzędnym (np. w motywie betheme, należy użyć kodu):
ul.menu > li > ul { /* Center submenu under main menu elements */
clip: inherit !important;
overflow: inherit !important;
height: inherit !important;
transform: translate(-50%, 0) !important;
left: 50% !important;
}
Opublikowano 27 kwietnia 2020 Kategorie: Wszystkie
0
Google pozwala przez Goolge Search Console zgłaszać poszczególne podstrony do reindexowania. Czasami jednak podstron jest zbyt dużo, by zgłaszać je ręcznie (limit wynosi ok. 50 zgłoszeń dziennie, co można zwiększyć, rejestrując w GSC osobno całą domenę i osobno wersję https).
Google może także mimo zgłoszenia ręcznego tygodniami, a nawet miesiącami nie odwiedzać podstron – zależnie od ogólnego postrzegania witryny przez wyszukiwarkę.
Jeśli witryna była dotychczas niskiej jakości, wyszukiwarka rzadko będzie ją odwiedzać – nawet specjalnie zaproszona.
Długo może trwać także odwiedzanie przekierowanych (301) podstron.
Opublikowano 13 kwietnia 2020 Kategorie: Wszystkie
0
Jeśli dodałeś CPT do strony, zwłaszcza opartej o BeTheme i przy próbie podejrzenia zmian lub opublikowania i zobaczenia treści CPT wyświetla się błąd 404 “strony nie znaleziono”, albo nie możesz zobaczyć zawartości Kosza (Trash) CPT, to:
Upewnij się, że nazwa CPT (będąca jego slugiem) nie jest zastrzeżona. W szczególności slugi testowe “post_type” i “post_name” mogą nie być odpowiednie.
Odśwież permalinki, klikając przycisk Zapisania zmian w sekcji Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki.
Wyczyść cache – ważne! Mimo, że powinien omijać zalogowanych użytkowników, może stwarzać problemy w tej sytuacji.
W internecie można też znaleźć poradę, by “publicly_queryable” przy rejestracji CPT ustawić na “true” i/lub użyć jednorazowo, bądź warunkowo, bądź do testów funkcjęflush_rewrite_rules()po rejestracji CPT.
Jeśli w swoim kodzie programistycznym np. edytora blokowego BeTheme systemu WordPress znajdujesz dziwne znaczniki w kodzie programistycznym w postaci tagu div o klasie gtx-trans, to mogą one generować błędy walidacji W3C:
Znaczniki te są dodawane przez rozszerzenie Tłumacza Google (Google Translate) dla przeglądarki Chrome. Jeśli podczas edycji treści ta wtyczka jest zainstalowana, to dodaje takie znaczniki, które następnie są zapisywane w WordPressie podczas edycji.
Aby zlikwidować problem, należy usunąć znaczniki w trybie podglądu kodu HTML. Treści w panelu administracyjnym można zaś edytować w trybie incognito, w którym domyślnie dodatek do przeglądarki jest wyłączony.