RSS
RSS

Jak Pokazywać Tytuły Zaplanowanych Wpisów w WordPressie?


Kategorie: Promocja, WordPress, Wszystkie

1

Dobrym pomysłem na zachęcenie czytelników do powrotu na blog jest umieszczenie w widocznym miejscu tytułu oraz daty kolejnego wpisu, który planujemy opublikować. Właśnie taki mechanizm widoczny jest w nagłówku tej strony.

W przypadku WordPressa można zastosować prosty skrypt, który automatycznie wyświetli informację o zaplanowanym artykule lub konkretną wiadomość, jeżeli aktualnie nie ma żadnego tekstu w kolejce.

Oto całość kodu, który stosuję na Blog Times:

<?php $myPosts = new WP_Query();
$myPosts->query('showposts=1&post_status=future&orderby=date&order=asc');
if ( $myPosts->have_posts() ) :
  while( $myPosts->have_posts() ) : $myPosts->the_post();
?>
    Już <?php the_time('d F'); ?> nowy wpis:
    <br/> "<?php the_title(); ?>"
<?php endwhile;
else: ?>
    Najbliższy wpis będzie niespodzianką ;)
<?php endif; ?>

W pierwszej linii tworzony jest nowy obiekt klasy WP_Query, który obsługuje zapytanie zdefiniowane w kolejnej linijce. Widać w niej, że pobieram jeden zaplanowany wpis (oczywiście można więcej), przy czym jest to wpis, który będzie najprędzej opublikowany (sortowanie "asc"). W trzeciej i czwartej linii mamy standardową pętlę, znaną z szablonów, a następnie wypisywane są data i tytuł artykułu. Jeżeli nie ma żadnej zaplanowanej publikacji, wyświetlana jest alternatywna treść.

Oczywiście wyświetlić możemy także kategorię wpisu, jego tagi, lub tekst zdefiniowany w dodatkowych polach. To ostatnie otwiera drogę do publikacji nie tylko tytułu, lecz kilku zdań, zachęty, które nie pojawią się nigdzie indziej w serwisie, poza zajawką.

W Internecie popularna jest wersja z użyciem funkcji query_posts(), która jednak nie działa np. w szablonie nagłówka. Polecam więc powyższy kod z WP_Query().

Komentarze

Dobry pomysł :) Wcześniej nie miałem okazji go wykorzystać, teraz zastanowię się nad jego implementacją.

Komentuj

Subscribe without commenting