RSS
RSS

Jak Skutecznie Przeglądać Setki Artykułów Dziennie?


Kategorie: Administracja, Optymalizacja, Wszystkie

2

Przy przygotowywaniu każdego odcinka podcastu Sukces Strony przeglądam około tysiąca artykułów z różnych stron internetowych, które subskrybuję przez czytnik RSS.

Żeby nie oszaleć, musiałem wypracować pewien mechanizm selekcjowania treści - za dużo rzeczy wydaje się bowiem tak superowych, że chce odłożyć wertowanie nowości na później.

Sprawne czytanie nowości

Oto krótkie wskazówki, jak zorganizować sobie przeglądanie treści z czytnika.

  1. W Czytniku używać skrótów klawiszowych (n, p, v)
  2. W przeglądarce Chrome używać skrótów klawiszowych (ctrl+f4, ctrl+1 do ctrl+9, ctrl+tab, ctrl+shift+tab)
  3. Jeśli artykuł przedstawia jakieś narzędzie lub jest bardzo obszerny, klikam w Chrome przycisk (dodatek nazywa się Aside) dodania do ReadItLaterList.com i zamykam zakładkę, nie czytając treści i nie testując narzędzia
  4. Jeśli treść nadaje się do podcastu, używam rozszerzenia Evernote Web Clipper do Chrome i dodaje ją (lub jej fragment, np. zdjęcie) wraz z komentarzem do osobnego folderu w Evernote
  5. Publikuję także powyższą notatkę na Google+ i Facebooku
  6. Jeśli gubię się w zakładkach lub chcę zacząć nowy wątek i hurtem zebrać kilka stron w archiwum do późniejszego przejrzenia, używam rozszerzenia FreshStart do Chrome (przydaje się też przy regularnym otwieraniu kilku stron - np. po północy otwieram kilka stron ze statystykami)

W wybieraniu, co czytać, a co nie stosuję następujące zasady:

  • czy treść pomoże mojej stronie?
  • czy treść pomoże moim czytelnikom z SukcesStrony.pl?
  • czy treść nikomu nie pomoże, ale jest dla mnie bardzo ciekawa?

Artykuł czytam tylko, jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi Tak.

Informacje np. o wyszukiwarce Bing omijam szerokim łukiem, bo moi czytelnicy to Polacy, a w Polsce Bing praktycznie nie istnieje.

Komentarze

Również zacząłem mieć ten problem… Ilość pozycji w RSS zaczyna niebezpiecznie rosnąć a nie chce zmniejszać ilości pozycji. Widzę, że można sobie to trochę ułatwić :) W sumie to nie pomyślałem o kilku prostych podanych tu sposobach. Pozdro dla autora, przydało się.

Cieszę się, że się przydało :) Także pozdrawiam :)

Komentuj

Subscribe without commenting