RSS
RSS

Przenośny Serwer Między Innymi na WordPressa


Kategorie: Tworzenie stron, WordPress, Wszystkie

2

Często mam potrzebę pokazania komuś projektu strony internetowej bez dostępu do Internetu - np. u klienta lub na uczelni.

Pojawia się wtedy mały problem - nie będę przecież instalował serwera na komputerze, na którym pokazuję projekt. Nie chcę też polegać na przeglądarce, którą ma dany komputer - może być stara i nie obsługiwać np. CSS3.

Przenośny serwer WWW

W takich przypadkach stosuję darmowy przenośny serwer Server2Go - wrzucam go na pendrive lub CD i mogę odpalić bez potrzeby instalowania czegokolwiek - Apache, PHP i MySQL są w wersjach standalone.

Ogromną zaletą Server2Go jest możliwość łatwego (zajmuje to minutę) podpięcia przeglądarki Firefox Portable, która obsługuje najnowsze standardy sieciowe. Mamy więc możliwość pokazania naszego projektu w należytej formie.

Przenośny WordPress na CD lub Pendrive

Trafiłem też dziś na krótki, acz treściwy opis projektu InstantWP, który generalnie jest przenośną wersją WordPressa - można więc go użyć dla tej platformy, zamiast ogólnego Server2Go.

Tutaj też można użyć własnej przeglądarki, ale trzeba podać jej ścieżkę w systemie - musi być więc relatywna do folderu programu (np. ../firefox/portable.exe), bo nie będziemy znali litery dysku, którą będzie miał nasz CD lub pendrive podłączony do danego komputera.

Obydwa systemy mogą przydać się do pracy deweloperskiej nad projektem na różnych komputerach. Co ważne, obydwa te projekty są aktualniane na bieżąco :)

Komentarze

Świetny pomysł, dzięki za poradę, coś czuję, że przyda mi się niedługo. Bardziej przypadł mi do gustu serwis Server2Go.

Prosze :)

Komentuj

Subscribe without commenting