RSS
RSS

Jak Podpiąć Stronę pod Google Buzz?


Kategorie: Promocja, Społeczność, WordPress, Wszystkie

0

Chociaż Buzz nigdy mi nie przypadł do gustu i opublikowałem w nim około 5 notatek, część znajomych mnie przez niego śledziła.

Stwierdziłem więc, że warto zrealizować automatyczne dodawanie nowych wpisów na blogach jako notatek w Buzzie.

Początkowo szukałem pluginu do WordPressa, jednak na szczęście okazał się zbędny, bowiem podłączenie bloga do Buzza jest banalne i szybkie.

Google tym razem nie każe ponownie uwierzytelniać swojej strony, by publikować jej nowości. Wystarczy, że zrobiliśmy to już kiedyś w Google Webmaster Tools.

Aby automatycznie publikować w Buzzie artykuły z blogów (pobierane z RSS), wystarczy dodać linki do nich w profilu konta Google. Trzeba też pozostawić włączoną opcję "Wyświetl moje imię i nazwisko, co pozwoli mnie znaleźć podczas wyszukiwania (wymagane także do korzystania z usług Google Buzz i Współrzędne Google)".

I tyle!

Można jeszcze sprecyzować, którzy ludzie mają otrzymywać informacje z danych stron (domyślnie wszyscy subskrybenci Buzza) - wystarczy przejść w Gmailu do zakładki Buzz i kliknąć na "podłączone strony".

Podpiąć stronę pod Buzz można także bez dodawania linków do profilu - wystarczy wkleić odpowiedni kod HTML Buzza do nagłówka witryny.

Ostatnią opcją - najtrudniejszą, ale równocześnie najbardziej "anonimową" - jest użycie wtyczki WP-Buzzed do WordPressa, która wymaga podania klucza OAuth z panelu zarządzania domenami Google.

Komentuj

Subscribe without commenting