RSS
RSS

Płatne Wpisy w WordPressie i Strony Członkowskie (Membership Sites)


Kategorie: Administracja, Pasywny dochód, Treść, Tworzenie stron, WordPress, Wszystkie, Zarabianie

10

Szukam ostatnio dobrych rozwiązań do wprowadzenia abonamentowych lub przynajmniej jednorazowych płatności za dostęp do treści w języku polskim, najlepiej w WordPressie. Martwych projektów jest niestety sporo (np. WP-Sprzedawca, WP Marketer, WLP). Rozwiązań przynajmniej z pozoru działających póki co znalazłem kilka. Poniżej zamieszczam przegląd dostępnych sposobów płatności za dostęp do treści na stronach internetowych z uwzględnieniem stron członkowskich, abonamentów, płatności jednorazowych i polskich pośredników płatności kartami kredytowymi, debetowymi, SMSami i przelewami.

Better Pay

Polska wtyczka Better Pay ma ponoć integrację z DotPayem, PayU i PayPalem. 47zł, nie kupiłem, ale może kupię. Wady: o wtyczce jest 1 wpis z czerwca 2011 roku i tyle, więc prawdopodobnie się nie rozwija i może nie już nie działać. Dostęp jest na konkretną treść HTMLową, ale przynajmniej można udostępnić wszystkie podstrony po jednej zapłacie. Prezentacja na YouTube nie wzbudza zaufania.

Integracje w pluginach typu membership site

Szukałem, czy któryś popularny plugin do obsługi membership sites dla WP ma obsługę polskich płatności. Wishlist - wygląda, że nie ma. aMember - wygląda, że ma DotPaya, ale na stronie tego nie piszą (można zobaczyć tylko, że jest kod do wtyczki w Google na różnych stronach). Wnioskuję, że albo olali informowanie o tym, albo wycięli tych dodatkowych pośredników płatności. Wyślę im maila. s2Member, eMember, Infusion, WP-Member, MemberWing, Magic Members (przy okazji odkryłem, że jest mocno rozbudowany) - brak integracji z polskimi pośrednikami płatności. Prawie wszystkie z wymienionych systemów obsługują PayPala (niektóre także Google Checkout), dostępnego w Polsce, ale on wymaga on Internauty założenia konta, więc w praktyce będzie bardzo niewydajny (nawet w USA wdrożenie płatności kartą oprócz PayPala przyniosło Izzy'emu Hymanowi z Foolish Adventure kilkadziesiąt procent więcej zarobku, więc co dopiero w Polsce...

Inne pluginy i pośrednicy płatności

Jakiś gość porobił sporo bramek (DotPay, Platnosci24, Cashbill, Moneybookers, Transferuj) do wtyczki WP-e-Commerce, ale strona autora jakoś nie wzbudza zaufania. Szukałem na stronach DotPaya, Przelewy24.pl, PayU, YetiPay i tylko ten drugi miał cokolwiek na temat integracji z WordPressem - integrację z wyżej wspomnianą wtyczką WP-e-Commerce. Plugin ten (teraz chyba zwany GetShopped) można rozszerzyć o płatny moduł strony członkowskiej. Generalnie słyszałem trochę złego o tej wtyczce i wygląda na spory kombajn przeznaczony do czegoś innego Jako ostateczność - można kiedyś przetestować.

Wnioski i końcowe uwagi

Jak to w Polsce, jest kijowo. Kolejność rozsądnych kroków wydaje mi się następująca:
  1. Zaczekać na odpowiedź z aMember (trzymam kciuki).
  2. Wtyczka WP-e-Commerce + integracja zrobiona przez Przelewy24.pl + dodatkowy płatny moduł
  3. Punkt drugi pewnie będzie zbyt czasochłonny, więc lepiej będzie kupić plugin stron członkowskich (albo użyć darmowego o oryginalnej nazwie Members z repozytorium WP - tu instrukcja) i samemu zrobić integrację.
Jak ktoś ma jakieś doświadczenia, albo zamierza pójść inną drogą to proszę o komentarz poniżej :)

Komentarze

Hej,

Co do Better Pay, to obecnie przygotowywana jest wersja druga wtyczki, która wprowadza wiele usprawnień i dodatkowych funkcji.

Przede wszystkim proces zakupu został uproszczony. Poza tym, pojawi się m.in. integracja z polskimi autoresponderami, nowe przyciski zakupu (możliwość dowolnego wyboru z galerii) itp.

Zainteresowanych zapraszam do wypełnienia formularza na dole strony:
http://betterprofits.pl/platny-dostep-do-tresci-wtyczka-do-wordpress/

W dniu premiery możliwość zakupu po promocyjnej cenie!

Super, daj prosze znac :)

Mówisz i masz:
http://uppress.pl/better-pay-v2-sl/

W między czasie pojawiło się sporo nowości m.in.: integracja z MoneyBookers (Skrill) i opcja płatnej rejestracji.

Pozdrawiam

Dzieki, bede mial na uwadze, jak bede planowal zakup :)

transferuj.pl oferuje bezpłatnie dwie wtyczki do wordpressa: dla WP e-Commerce i WooCommerce.

Tak czy owak, chyba tylko Better Pay w połączeniu z Dotpayem umożliwia dostęp przez sms-y. Dla nie idealnym rozwiazaniem byłoby kupowanie dostępu przez jeden z dwóch sklepów internetowych (w którym są też fizyczne towary).

BetterPay- nie polecam,support tylko płatny, nawet jak wtyczka nie działa poprawnie,każą złożyć płatne zlecenie. Nie działa automatyczne udostępnianie treści po opłacie.

Dziękujemy za ostrzeżenie, Ludmiło :)

Droga Ludmiło,

Obecnie pracuje około 500 instalacji Better Pay – zapewniam, że wtyczka działa bez problemu.

Wsparcie jest bezpłatne.

Mam dobre doświadczenia z BetterPay. Używam wtyczki od około roku i kilka moich pomysłów zostało wdrożonych, przez co wtyczka zyskała na funkcjonalności, a mi ułatwiło to życie :)
Dla mnie ważna jest integracja z autoresponderem i tu jest duży plus za wbudowane integracje i możliwość podłączenia zewnętrznych skryptów oraz przekazywanie parametrów do nich.
Jak dotąd nie miałem problemu z supportem. Jedyne zastrzeżenie, to takie, że nie działa w trybie 24/7 i na obsługę zlecenia trzeba poczekać 2-3 dni.

Podzielę się również wtyczką do płatności Fast Micro Pay, która umożliwia uruchomienie sprzedaży przy pomocy płatności online i SMS Premium przez Dotpay. Wtyczkę z licencją można przetestować przez 3 dni całkowicie za darmo: http://platnosci-wordpress.pl/wtyczki-do-platnosci

Komentuj

Subscribe without commenting