RSS
RSS

Pokazywanie treści po kliknięciu Lubię to, +1 lub Tweetnięciu


Kategorie: Administracja, Promocja, Treść, Tworzenie stron, WordPress, Wszystkie

0

Widywałem już wiele rozwiązań typu "tweet to pay", czyli pokazywanie treści / pobieranie plików w zamian za Tweetnięcie, kliknięcie "Like" lub Google +1 (np. Twitter payment lub Pay with a Tweet.

Nigdy nie uważałem ich za zbyt ładne optycznie. Nie były też oczywiste w obsłudze, a do tego zazwyczaj opiewały na tylko jeden serwis społecznościowy, przez co użytkownicy korzystający z innych nie mieli szans dostać się do treści.

Okazuje się, że autorzy wtyczki Image Elevator, którą ostatnio opisywałem na blogu stworzyli także rozwiązanie tego problemu.

Płacenie za treść kliknięciem

Wtyczka nazywa się Social Locker i podobnie, jak w przypadku wspomnianej, występuje w dwóch wersjach: darmowej i płatnej ($21).

Różnic niestety nie znam, ale znając życie, wersja darmowa ma link do strony autorów.

Na uwagę zasługuje przepiękny JavaScriptowy efekt odsłaniania przycisków - zobacz demo.

Jest też opcjonalny odmierzacz czasowy ("polub lub zaczekaj X sekund") oraz - również opcjonalny - przycisk zamknięcia okienka z polubieniem (wyświetla się wtedy właściwa treść).

Ukryta treść może być wczytana przez AJAX, dzięki czemu Google nie uzna, że dochodzi do jej celowego ukrywania, a i co sprytniejsi Internauci się do niej nie dobiorą przez przeglądanie kodu.

Jakby tego było mało, dostępne są też statystyki klikalności z wykresami.

Ta wtyczka zaspokaja wszystkie wymagania osób chcących zaimplementować płaceniem przez akcję w serwisach społecznościowych. Szczerze polecam.

Komentuj

Subscribe without commenting